Книжка для кмітливих

 

Живе у Львові дуже добрий і дуже допитливий хлопчик. Він безмежно любить читати, тому стромляє свого кирпатого носика усюди, куди лише можна. Зауваживши, який він кмітливий і метикуватий, друзі дали йому псевдо Кметик.

Є у Кметика, як і в більшосьті хлопчиків та дівчаток, улюблена книжка. У цій книжці зібрано безліч веселих задач, ребусів, головоломок. Деякі з них уже раніше попадалися Кметику в різних журналах, збірниках, в Інтернеті. А частина зустрілася вперше. Бо придумали їх автори — Ольга Гісь і Олесь Яцків. І назвали вони свою книжку з розвитку мислення "В Країні Міркувань". Допомогло їм видати книжку в 2001 році львівське видавництво "Світ".

Якось зустрічаю Кметика, а він зажурений.

— Що трапилося? — запитую.

— Та, — відповідає, — довідався в Країні Міркувань, що людина використовує лише 3 відсотки свого мозку, а чим займається решта 97 відсотків — науці ще не відомо. Як таке можливе?

— Гадаю, це дуже добре, що ми ще не все знаємо, — намагаюся пояснити. — Бо було б нецікаво: готові знання, все відоме... Людині не треба освоювати навколишній світ, переживаючи при цьому неповторну радість пошуку та відкриття...

— О, розумію! — розпогодилося обличчя хлопчика. — Мені якось не давалися логічні квадрати, довго сушив над ними голову, вже хотів здатися. Аж раптом зрозумів основне — принцип — і дуже-дуже зражів.

І, подякувавши, Кметик побіг на сходини, щоб показати своєму рою нову головоломку із сірникової коробки. Яку саме? А зазирніть-но у книжку самі. І вона обов’язково стане надійним другом, незалежно від вашого віку, освіти чи вподобань.

Отже, Ольга Гісь, Олесь Яцків. В країні міркувань (посібник з розвитку мислення для 1-4 класів) — Львів: вид-во "Світ", 2001 — 268 с.

Адреси для замовлень, відгуків та пропозицій:

gis@iapmm.lviv.ua

labmtd@iapmm.lviv.ua

Сторінка в Інтернеті: http://www.litech.net/~mysl

Лідія Чир

 

 

З відгуків про книгу, вміщених на Інтернет-сторінці:

Книга "В Країні Міркувань" стала приємним сюрпризом для багатьох. Особисто я з того покоління "відмінників" радянської школи застійного часу, яке не вчили мислити. Нас вчили, що досить запам'ятати урок, переказати його — і висока оцінка гарантована. Уроки математики становища не рятували. Для більшості з нас це був досить нудний предмет. Ми свого часу не могли й мріяти про те, щоб навчання було цікавим. Тому я навіть трохи заздрю дітям, які зараз мають такий чудовий підручник і можуть тренувати свій розум, починаючи з перших днів перебування в школі. Це прекрасна підготовка до сприйняття складних предметів у старших класах школи - математики, фізики, хімії. Книга розповідає простими словами про достатньо складні речі: не думаю, що багато з дорослих без спеціальної математичної освіти знають, що таке принцип Діріхле або легко справляються із задачами на планування дій. Посібник будить розум, розвиває увагу, самостійність і гнучкість мислення. Абсолютно ненав'язливо, психологічно продумано в тексті подано цікаві дані, наводяться факти, які запам'ятовуються без жодних зусиль. Хотілося б подякувати видавцеві за зручний формат, гарний папір, чіткий друк, достатньо яскраві ілюстрації. Я щиро переконана, що ця книжка стане улюбленою для всіх хлопчиків і дівчаток, які відкриють її для себе.

Олексів О.М., ст.н.с. ЛНУ ім. Івана Франка