Серце віддає новакам

Всі новацькі виховники України знають пл. сен. В'ячеслава Свердуна, який повністю віддає себе праці з новацтвом. Він, здібний, талановитий художник, приклав багато зусиль до обладнання пластової світлиці в Тернополі. Зараз є головою Окружної Пластової Старшини.

Це дуже чуйна, добра і щира людина. Всі діти, новаки і новачки, дуже його люблять. Він має розумний підхід до кожного новака, вміє вчасно допомогти, підтримати, порадити, похвалити.

За час свого перебування в Пласті братчик В'ячеслав провів багато вишколів попередньої пластової підготовки, був у проводі вишколів новацьких виховників та біля десятка новацьких таборів - в Скоморохах, на Соколі, в Дзвенигороді та в інших місцях. Мені доводилось бути разом з братчиком В'ячеславом в багатьох новацьких таборах і багато чого навчитися, перейняти його методи праці. Він вміє вчасно заохотити новацтво, похвалити за добрі вчинки, заінтригувати дітей, зацікавити казкою, подякою та нагородами (книжкою, листівкою, сувеніром, цукеркою). Під час останнього табору, "Морські звитяжці", на якому братчик В'ячеслав був комендантом, на кожній вечірній збірці він робив підсумок прожитого дня, особисто відзначав кожного новака, який зробив добре діло, мав зразкову поведінку, був активним. В їдальні нагороджувався рій за найкращі привітання, побажання кухарям, за добру поведінку за столом. Переможці завжди отримували призи. Всі таборовики старалися заслужити собі нагороду.

На таборі також сталася одна надзвичайна ситуація. Під час теренової гри учасники шукали листа від Лісовичка і випадково розворушили гніздо ос в дуплі старого дерева. Оси цілим роєм накинулися на дітей, але братчик В'ячеслав вчасно прикрив всіх дітей собою і своєю свиткою. Оси вжалили тільки двох новаків, яким братчик відразу надав першу допомогу.

Дуже цікаво спостерігати, як братчик В'ячеслав вміло перевтілюється в різних казкових персонажів. Всі костюми - одяг, маски - виготовляє для себе наперед.

Я особисто мав можливість навчитися багато корисних справ, особливо майструвати луки, стріли та інші цікаві речі.

Велику працю з новацтвом братчик В'ячеслав провадив свого часу в Козові на Тернопільщині, де створив Новацьку Світлицю та обладнав її на належному рівні. Він вдало співпрацював з деканом Козови о. Дмитром Долішняком, який, бачачи активність братчика В'ячеслава і корисність пластової праці, і сам став пластуном сеньйором.

Особливу увагу братчик В'ячеслав звертає на духовність дітей, їхнє релігійне виховання. Під час останнього табору був випадок, коли ми всім табором прийшли до церкви в с. Дзвенигороді, а священик чомусь не приїхав. Комендант запропонував всім разом помолитися, після чого ми повернулися до табору.

Братчик В'ячеслав закоханий у свою працю з новацтвом, любить природу і мистецтво. Колись новаки дали йому псевдо "Лісовичок", яке надзвичайно йому пасує.

З нагоди 50-ліття щиро бажаю братчику В'ячеславу міцного здоров'я, добра і щастя. Щоб не спіткала його лиха година, щоб тільки радість у домі була. Дякую за його добро, а Господь нехай дарує многії літа!

С. О. Степан Павлишин