Вістки Про Пластові Проводи

 

Дорогі читачі й читачки!

Продовжуємо рубрику про стан і події в нашій Пластовій Організації, про діяльність пластового проводу по країнах і в цілому світі.

 

·        Плянування Зборів КУПО. Активна підготовка до 16 Зборів КУПО триває. Зокрема, активно працюють різні підготовчі комісії: номінаційна, резолюційна, видавнича, виховні комісії, господарська, верифікаційна та комісія Пластового Конґресу. Мабуть, найбільше руху є в Номінаційній Комісії, де активно йде пластова політика, в комісії Конґресу, де відбуваються дискусії і наради, та у Видавничій Комісії, яка вже викінчує свою працю над пропозиціями, що мають бути представлені на Зборах КУПО. Але й в інших Комісіях люди працюють, а не сплять! Також пластуни в Україні працюють над господарсько-фінансовою підготовкою до Зборів КУПО.

·        На наступних, 16 Збораx КУПО в Києві, буде умандатованих 79 делеґатів (71 без Словаччини, якщо б та виступила з КУПО). Очевидно, не всі країни зможуть собі дозволити відправити повну делеґацію на Збори КУПО. Для порівняння, на останніх, 15 Зборах КУПО, було в Києві 47 умандатованих представників, а разом з гостями було 105 зареєстрованих учасників.

·        Хочемо поділитись із нашими читачами вісткою, що наш голова Головної Пластової Ради, пл. сен. кер. Юрій Слюсарчук, ЧМ, був поважно хворий, але вже приходить до себе і до свого здоров’я. Ми, члени редакції Пластового Шляху, складаємо йому якнайщиріші побажання кріпкого здоров’я і многих літ! Це людина, яка мозольною працею допомагала Пластові ціле своє життя. Нам потрібно Юрка, важко було б уявити собі Пласт без нього!

·        Пласт в Словаччині сьогодні майже зовсім не працює і фактично не існує. ГПБулава вислала листа до друга Левка Довговича, який колись там провадив пластовою працею, щоб Пласт Словаччини добровільно виступив з членів КУПО. В майбутньому, коли знову організуються в цій країні пластові частини, Словаччина легко зможе повернутися до КУПО.

·        Діяльність ГПБ. В часі від появи останнього числа журналу Пластовий Шлях Головна Пластова Булава відбула декілька пленарних сходин, сходин своєї Президії. Головними справами, які обговорювано на цих засіданнях, були: підготовка до наступних Зборів КУПО і Пластового Конґресу, справи Пластового Проводу в Україні, а також справи Сокола, ЮМПЗ, Пластової Мережі тощо.

·        Справа пластової оселі Сокіл. Виглядає, що непорозуміння поміж ГПБ, проводом Пласту в Україні та Фондом Сокола є вже позитивно полагоджені. Праця над розбудовою цього важливого історичного пластового табору-музею тепер проводиться без перешкод.

·        Пластова Мережа в Інтернеті. Референт пластової мережі повідомляє, що світова пластова мережа розростається. На ній вже можна прочитати новинки про Пласт, обіжники і розпорядження, адреси, репортажі про пластове життя тощо. Хочемо мати на мережі також різні виховні матеріяли, якими могли б користуватись пластові виховники, а також юнаки і новаки. Щоб ввести всі ці матеріяли на мережу, потрібно буде багато праці: треба буде переписувати сторінки тексту, а також сканувати ілюстрації, фотографії, документи. Закликаємо всіх охочих пластунів та пластунок зголошуватись до цієї роботи!

·        На Пластовій Мережі вже впроваджена певна система, яку затвердила ГПБ, а саме: адреса ГПБ є plastscouting.org. Крайові мережі отримують адресу з крайовим кодом, під головною адресою (наприклад: us.plastscouting.org — це адреса, призначена для мережі ЗСА; ще не діє). Станиці отримують адреси під краєм (наприклад: ny.us.plastscouting.org — це адреса для станиці Ню-Йорк). Курені УСП та УПС отримують адресу зі своїм числом (наприклад: 2.usp.plastscouting.org є адресою 2 куреня УСП). Курені УПЮ та гнізда УПН ще мають крайовий код в адресі (наприклад: 3.us.upyu.plastscouting.org є адресою для 3 куреня УПЮ в ЗСА). На сьогодні існує ще багато неофіційних електронних мереж пластунів. ГПБулава закликає всі пластові частини та поодиноких пластунів приєднатися до загальної пластової електронної мережі, якщо матеріял є про пластові справи.