Дорогі братчики і сестрички!

 

Не знаю, чи звикли ви вже до нового стилю нашого виховницького журналу, але члени редакційної групи вже помаленьку звикають. Ось і в цьому числі побачите, що до нас долучилися деякі нові автори (хоча й зовсім небагато). В багатьох головах зароджується бажання ділитися з іншими власними досягненнями, що дуже тішить.

Натомість зовсім не тішить цілковита мовчанка виховників з інших країв. Чи й справді лише Україна в світі? Що навколо вас діється? До цього числа завдяки редакції «Пластового шляху» вдалося отримати допис про Ювілейний новацький злет в Авcтралії (і чудові фотографії без підписів). Боюся, до наступного числа не буде що помістити з новацької праці на поселеннях. Відгукніться!

На сторінках цього числа знайдете різноманітні матеріяли з дитячого журналу «Малі друзі». Цей надзвичайно цікавий журнал видавало Українське Видавництво в Кракові у 1940-41 роках (не знаємо, чи виходив журнал пізніше). Редаґував «Малих друзів» Богдан Гошовський. Ілюстрації до журналу незмінно робив Едвард Козак — ЕКО (може, хто не знає, але він, серед безлічі всього іншого, намалював відзначку «Орлятко», якою послуговується й зараз наш Улад). Підшивку «Малих друзів» (серед них було також три числа галицького «Дзвіночка») принесла до редакції юначка Ірина Янів з куреня ім. Соломії Крушельницької у Львові, за що їй належиться щира подяка. Отже, різні цікавинки з цього журналу з’являтимуться і на сторінках наступних чисел ВОРу.

Принагідно хочу попросити шановних читачів про допомогу. Як­що хтось із чи­та­чів має дос­туп до жур­на­лу «Ма­лі дру­зі», ре­дак­ція ВО­Ру бу­де вдяч­на за ко­пію у будь-якій фор­мі. Особ­ли­во нас ці­кав­лять чис­ла 1-2, 10, 12 за 1940 рік та чис­ла 2-3, 6 та піс­ля 10 за 1941 рік, як­що та­кі видавалися. Також будемо вдячні й за інші дитячі видання 1920-40 років («Дзвіночок», «Наш приятель», «Світ дитини» тощо). Думаємо, вони ще не раз стануть в пригоді новацьким виховникам.

Цим числом завершуємо публікацію праці Катрусі Чалишевої «Новацький Закон в іграх і малюнках». Якщо хтось має подібні добірки завдань, ігор до різних тем, просимо зголошуватися.

Пам’ятаймо, що журнал для новацьких виховників і виховниць ми можемо творити лише спільними силами.

С. О. Ди­ти­на