Слово про Друга
Вперше я зустрівся з Богданом Олексієм в таборі УПН «Нічні Мамонти» 24 квітня 1993 року в селі Скоморохи Бучацького району Тернопільської области. Він був тоді комендантом цього табору. Відтоді ми разом щороку проводили новацькі табори, де він був комендантом (лише на деяких - членом проводу), а саме: табори «Предківська слава», 1994 р., «Клич предків», 1995 р., «Земля світлячків», 1996 р., Скоморохи, «Непоборні Характерники», 1997 р., Сокіл, «Захисники рідного вогнища», 1998 р., Сокіл, «Країна сонячних зайчиків», 1999 р., Скоморохи, «Живиця», 2000 р., Сокіл, «Морські звитяжці», 2002 р., Дзвенигород, «Робінзони нескореної землі», 2004 р., Кутянка. А ще до того друг Тато проводив табори «Слідами предків», 1992 р., Завалів, «Олені», 1993 р., Вигодівка.
Друг Тато своєю пластовою поставою є взірцем для інших пластунів. Це чесна, добросовісна людина. Щирий друг, словний, сумлінний, справедливий, братерський і доброзичливий, любить дітей. Працюючи викладачем вищого навчального закладу, він знаходить час, який повністю віддає вихованню дітей та молоді. За ці роки його колишні новаки уже стали дорослими і завжди з великою повагою та пошаною відгукуються про свого пластового виховника друга Тата. Він не тільки як викладач, але як братчик рою УПН завжди проводить цікаві сходини. Він все своє життя допомагає іншим як матеріяльно, так і духовно. Він є опорою для всіх пластунів, завжди життєрадісний, розумний, ввічливий, інтеліґентний, справжній практикуючий християнин. Його сім'я - пластунська. Друг Тато має великий досвід праці з новацтвом, в нього є методичні розробки на різні теми до кожних новацьких сходин, зокрема з історії України Княжої доби, Козацької доби та Повстанської доби; має зібрані матеріяли про всіх видатних людей України, з екології та про рослинний і тваринний світ, на релігійну тематику, матеріяли до вмілостей. В його домашній бібліотеці є багато книг та журналів - наукових, художніх, історичних та дитячої літератури: казок, оповідань.
Велику працю пл. сен. Богдан Олексій вклав у відбудову табору-музею «Сокіл». Був такий випадок, коли загорівся будиночок управи «Сокола», то друг Тато першим почав гасити полум'я, обпік собі руки, але подолав пожежу і врятував будиночок. Він справді проявив мужність і відвагу при гасінні пожежі.
Велику працю проводить друг Тато для розбудови Пластової організації, зокрема провів більше десяти Вишколів попередньої пластової підготовки в Скоморохах, Коломиї, Заліщиках, Чернігові, Лопатині, Олеську, Житомирі, Дніпропетровську, Городищі, на Соколі, - як комендант вишколів та як інструктор. Брав участь у Всесвітньому форумі українців в Києві 21-25 серпня 1992 р. Був делеґатом багатьох Крайових пластових з'їздів. Неодноразово організував поїздки пластунів в Київ - Чернігів - Крути. Активну участь брав у побудові церковці св. Юра та корпусу-музею (мешкального куреня) на Соколі.
Друг Тато є також одним із засновників 44 куреня «Целібат Мурлики» ім. Івана Чмоли в 1991 році.
В цьому році, 6 червня, пл. сен. Богдану Олексію виповнилося 60 років.
Тож щиро вітаємо його з славним шістдесятиліттям. Бажаємо йому міцного здоров'я, добра, щастя та дальших успіхів у праці на пластовій ниві.
С. О. Степан Павлишин («Директор»), ЦМ