Цікаві ідеї з Великої Британії

Каб­ска­у­ти Ве­ли­коб­ри­та­нії роб­лять різ­двя­не доб­ре ді­ло

 

Но­ва­ки (каб­ска­у­ти) трьох ра­йо­нів, які зна­хо­дять­ся не­по­да­лік Лон­до­на, Харпенден, Редборн, Бетфорд, ро­би­ли ду­же ці­ка­ве доб­ре ді­ло. Ді­ти про­тя­гом од­но­го мі­ся­ця до Різ­два за­би­ра­ли лис­ти з бу­дин­ків пе­рес­та­рі­лих і роз­но­си­ли їх до ро­ди­чів і зна­йо­мих ста­рень­ких по тих трьох ра­йо­нах. Так ді­ти роз­нес­ли май­же 3000 лис­тів.

Це бу­ло ко­рис­но для обох сто­рін: для від­прав­ни­ків це вий­шло без­кош­тов­но і ду­же зруч­но, бо не тре­ба бу­ло йти на пош­ту, шу­ка­ти мар­ки чи пе­ре­жи­ва­ти про дос­тав­ку. А ді­ти від­чу­ли, що ж та­ке при­нес­ти різ­двя­ну ра­дість у до­мів­ки.

До ре­чі, я ду­маю, що ді­ти от­ри­му­ва­ли якісь не­ве­ли­кі гро­ші за цю спра­ву від від­прав­ни­ків чи от­ри­му­ва­чів. Це мо­же бу­ти для новацтва не­по­га­ним спо­со­бом здо­бу­ван­ня кош­тів.

Бе­ріть прик­лад чи адап­туй­те до сво­їх умов!

 

 

Фестиваль ялинок

Ма­буть, я не знаю та­ко­го плас­ту­на чи плас­тун­ку, які не лю­блять по­до­ро­жу­ва­ти. Всі ми так чи інак­ше за­хоп­лю­є­мо­ся цим: хто лю­бить хо­ди­ти по Кар­па­тах, хто по кримсь­ких го­рах, в різ­ні по­ри ро­ку і при різ­ній по­го­ді… А дех­то лю­бить по­до­ро­жу­ва­ти да­лі за Ук­ра­ї­ну. Влас­не, не­що­дав­но я ма­ла на­го­ду по­до­ро­жу­ва­ти по Ве­ли­кій Бри­та­нії. Зви­чай­но, ба­га­то ці­ка­во­го є роз­по­віс­ти. Але як но­ваць­ка ви­хов­ни­ця, нара­зі роз­ка­жу лише про од­ну ці­ка­ву річ, яку про­по­ну­ва­ла б ро­би­ти Вам з но­ва­ка­ми у сво­їх осе­ред­ках.

Я жи­ла в не­ве­лич­ко­му міс­теч­ку од­ра­зу під Лон­до­ном — St. Albans. На од­ній із цер­ков міс­та була ве­ли­ка ви­віс­ка «Christmas Tree Festival 2006», що оз­на­чає «Фес­ти­валь яли­нок» (дос­лів­но — різ­двя­них де­рев). Що це та­ке? Ба­га­то ор­га­ні­за­цій міс­та го­ту­ють свої ори­ґі­наль­ні ялин­ки. Всього бу­ло понад 50 яли­нок, які зна­хо­ди­ли­ся по пе­ри­мет­ру і у всіх мож­ли­вих міс­цях цер­кви. Кож­на ялин­ка по-сво­є­му особ­ли­ва: якась бу­ла «Ялин­кою му­зич­них інс­тру­мен­тів» (тоб­то на ній ви­сі­ли макети му­зич­них інс­тру­мен­тів, а увінчувала її ста­ту­ет­ка Мо­цар­та), якась ялин­ка називалася «Но­їв ков­чег» (на го­рі сам Ной, а по ці­лій ялин­ці па­ри зві­рят), якась бу­ла ялин­кою «Ві­до­мо­го ро­ду» (фо­тог­ра­фії ос­та­нньо­го ко­ро­лівсь­ко­го ро­ду Ан­глії) і т.д. Під кожною ялин­кою бу­ло на­пи­са­но, яка ор­га­ні­за­ція її ро­би­ла. Нап­рик­лад, «Ялин­ку му­зич­них інс­тру­мен­тів» ро­бив міс­це­вий сим­фо­ніч­ний ор­кестр, а «Ялин­ку вед­ме­ди­ків» — ди­тя­чий са­до­чок.

Це виг­ля­дає над­зви­чай­но ці­ка­во, по-но­во­му і ду­же нез­вич­но. Про­по­ную наступ­но­го ро­ку зро­би­ти та­ке і Вам, як­що не в цер­кві, то при­най­мні в до­мів­ці — ялин­ку від кож­но­го рою і гур­тка чи гніз­да і ку­ре­ня, чи, зреш­тою, від будь-якої плас­то­вої час­ти­ни стар­ших п­лас­ту­нів і сень­йо­рів. Як­що це зро­би­ти на міс­то, в цен­траль­ній цер­кві чи прос­то му­зеї — чу­до­ва рек­ла­ма Плас­ту. Або інак­ше — в до­мів­ці зро­би­ти з цьо­го вис­тав­ку для бать­ків.

Го­лов­не — ме­та. Та цер­ква у Великій Британії проводить Фес­ти­валь яли­нок для біль­шо­го при­вер­нен­ня ува­ги гро­мадсь­кос­ти до неї і, від­по­від­но, для збо­ру кош­тів.

Тож ви­ко­рис­тай­те хо­ро­шу ідею і для се­бе! По­фан­та­зуй­те і по­ду­май­те, як у ва­шо­му ви­пад­ку кра­ще зро­би­ти. Но­ва­ки бу­дуть в захопленні від та­кої ро­бо­ти і вис­тав­ки, по­вір­те!

 

P.S. Ду­маю, но­ваць­кі ви­хов­ни­ки з ді­яс­по­ри мо­жуть роз­ка­за­ти на­ба­га­то біль­ше про цікаві ідеї, які використовуються в їхніх країнах, а зокрема про жит­тя но­ва­ків-каб­ска­в­тів. Че­ка­є­мо ваших до­пи­сів, бо нам та­ко­го дос­ві­ду ду­же бра­кує!

 

С.О. Ната­ля Ки­як