Цікаві ідеї з Великої Британії
Кабскаути
Великобританії роблять різдвяне добре діло
Новаки (кабскаути) трьох районів, які знаходяться неподалік Лондона, Харпенден, Редборн, Бетфорд, робили дуже цікаве добре діло. Діти протягом одного місяця до Різдва забирали листи з будинків перестарілих і розносили їх до родичів і знайомих стареньких по тих трьох районах. Так діти рознесли майже 3000 листів.
Це було корисно для обох сторін: для відправників це вийшло безкоштовно і дуже зручно, бо не треба було йти на пошту, шукати марки чи переживати про доставку. А діти відчули, що ж таке принести різдвяну радість у домівки.
До речі, я думаю, що діти отримували якісь невеликі гроші за цю справу від відправників чи отримувачів. Це може бути для новацтва непоганим способом здобування коштів.
Беріть приклад чи адаптуйте до своїх умов!
Фестиваль ялинок
Мабуть, я не знаю такого пластуна чи пластунку, які не люблять подорожувати. Всі ми так чи інакше захоплюємося цим: хто любить ходити по Карпатах, хто по кримських горах, в різні пори року і при різній погоді… А дехто любить подорожувати далі за Україну. Власне, нещодавно я мала нагоду подорожувати по Великій Британії. Звичайно, багато цікавого є розповісти. Але як новацька виховниця, наразі розкажу лише про одну цікаву річ, яку пропонувала б робити Вам з новаками у своїх осередках.
Я жила в невеличкому містечку одразу під Лондоном — St. Albans. На одній із церков міста була велика вивіска «Christmas Tree Festival 2006», що означає «Фестиваль ялинок» (дослівно — різдвяних дерев). Що це таке? Багато організацій міста готують свої ориґінальні ялинки. Всього було понад 50 ялинок, які знаходилися по периметру і у всіх можливих місцях церкви. Кожна ялинка по-своєму особлива: якась була «Ялинкою музичних інструментів» (тобто на ній висіли макети музичних інструментів, а увінчувала її статуетка Моцарта), якась ялинка називалася «Ноїв ковчег» (на горі сам Ной, а по цілій ялинці пари звірят), якась була ялинкою «Відомого роду» (фотографії останнього королівського роду Англії) і т.д. Під кожною ялинкою було написано, яка організація її робила. Наприклад, «Ялинку музичних інструментів» робив місцевий симфонічний оркестр, а «Ялинку ведмедиків» — дитячий садочок.
Це виглядає надзвичайно цікаво, по-новому і дуже незвично. Пропоную наступного року зробити таке і Вам, якщо не в церкві, то принаймні в домівці — ялинку від кожного рою і гуртка чи гнізда і куреня, чи, зрештою, від будь-якої пластової частини старших пластунів і сеньйорів. Якщо це зробити на місто, в центральній церкві чи просто музеї — чудова реклама Пласту. Або інакше — в домівці зробити з цього виставку для батьків.
Головне — мета. Та церква у Великій Британії проводить Фестиваль ялинок для більшого привернення уваги громадськости до неї і, відповідно, для збору коштів.
Тож використайте хорошу ідею і для себе! Пофантазуйте і подумайте, як у вашому випадку краще зробити. Новаки будуть в захопленні від такої роботи і виставки, повірте!
P.S. Думаю, новацькі виховники з діяспори можуть розказати набагато більше про цікаві ідеї, які використовуються в їхніх країнах, а зокрема про життя новаків-кабскавтів. Чекаємо ваших дописів, бо нам такого досвіду дуже бракує!
С.О. Наталя Кияк