До­ро­гі брат­чи­ки і сес­трич­ки!

 

Приємно мені, що в цьому числі з’являються цікаві доробки наших сестричок з України. Виховниці діляться своїм досвідом з проведення різних новацьких занять і подають вам до використання різні можливі ідеї. Припускаю, що вони можуть бути для вас аж ніяк не новими — хто ж не проводив гаївок чи змагів на Шевченківські дні, не писав з новацтвом писанок? Однак вже те, що ці матеріяли зібрано і впорядковано, є добрим кроком і чудовим стимулом для інших.

Під Новий рік на всіх виховників чекала цікава новина: в Україні проголошено рік захисту прав дитини. Дуже швидко на таке рішення Президента відгукнулися українські Церкви, предстоятелі яких спільно проголосили рік захисту духовного світу дитини. Признаюся, все це мене приємно заскочило. Сподіваюся, увага до дитячого світу буде цього року хоч трошки більшою. Про конкретні програми і кроки для їх втілення ми змогли отримати деякі матеріяли, які читайте на сторінках журналу. Можливо, братчики і сестрички якимось чином долучаться до якихось із запланованих в державі і Церкві акцій.

На жаль, з гнізда Орлиного Проводу не отримуємо жодних інформацій. Десь мали б відбутися З’їзди в краях, на яких ратифікували чи не ратифікували ті наші «довгі» резолюції стосовно назв та відзначок до новацьких проб; десь, певно, працюють над вмілостями та готуються до чергових Зборів КУПО і, відповідно, і Великої Ради ОК, — про це не знаємо і не можемо нічого вам розказати. Проте одна цікава подія зовсім нещодавно відбулася у пластовому житті: почав працювати і активно наповнюється новий пластовий портал, і не просто пластовий — портал Головної Пластової Булави www.plastscouting.org. Там вже є сторінка УПН (знайдете на ній деяку документацію), а тепер відкривається і сторінка пластового видавництва, де розміщуватиметься архів журналу «Вогонь Орлиної Ради». Поки що не вирішено, як технічно розмістити старі числа ВОРу, які, як ви всі добре знаєте, свого часу засканували Ростик та Уляна Слабіцькі. Скановані журнали займають дуже багато місця, тому в Інтернеті буде складно ними користуватися. Але справа технічна, думаю, вона скоро буде розв’язана.

Натомість відносно актуальні числа ВОРу вже починають з’являтися на сторінці. Кажу «відносно», бо, згідно з рішенням Головної Пластової Булави, журнали оприлюднюватимуться в Інтернеті лише через два роки після їх появи. Але це не біда, адже незалежно від часу виходу журналу у ньому завжди можна знайти щось цікаве для праці з новацтвом. А тим більше в старих числах — сподіваюся, ви маєте нагоду їх час від часу переглядати.

Отож, до зустрічі на реальних і віртуальних сторінках!

С. О. Ди­ти­на