«Вулик» — світ дитячої фантазії

«Ву­лик» — це світ ди­тя­чої фан­та­зії: нес­трим­ної, не­об­ме­же­ної, без­ша­баш­ної і …бла­кит­ної в кру­же­чок. «Ву­лик» спо­ну­кає до фан­та­зії, ви­на­хід­ли­вос­ти, нес­тан­дар­тних рі­шень, ве­се­лих ви­ті­вок і ку­мед­них пе­рипетій. Ад­же фан­та­зія є чу­до­вою ос­но­вою для уя­ви, а уя­ва — для пам­­ті, піз­нан­ня і твор­чос­ти. Це ін­фор­ма­ція для де­я­ких до­рос­лих, що скар­жать­ся на їх від­сут­ність. А най­кра­щій ре­цепт «Ву­ли­ка» від усіх хво­роб — мед + сміх!

«Нав­ча­ти — гра­ю­чись»

Гас­ло «Ву­ли­ка» — «Нав­ча­ти — гра­ю­чись», нав­ча­ти­ся з за­до­во­лен­ням. Цей гас­ло сто­су­єть­ся і до­рос­лих, які бе­руть участь у ви­хо­ван­ні ди­ти­ни. «Ву­лик» пал­ко зак­ли­кає всіх: ра­зом нав­ча­ти­ся бу­ти бать­ка­ми і вчи­ти­ся у ді­тей жи­ти в сві­ті: прос­то і ве­се­ло. Як­що на де­я­кі проб­ле­ми по­ди­ви­ти­ся по-ін­шо­му, по-ди­тя­чо­му, твор­чо і з фан­та­зі­єю, во­ни ви­рі­шу­ють­ся са­мі со­бою, то­му що пе­рес­та­ють бу­ти проб­ле­ма­ми.

«Ву­лик» є від­кри­тим не тіль­ки для но­вих ці­ка­вих прог­ре­сив­них ме­то­дик та ідей, він та­кож спо­ві­дує прин­цип віль­но­го ко­пі­ювання: з жур­на­лу мож­на пе­ред­ру­ко­ву­ва­ти, пе­ре­пи­су­ва­ти, пе­рес­пі­ву­ва­ти, пе­ре­ма­льо­ву­ва­ти, ви­рі­за­ти все (з поз­нач­кою З «Ву­ли­ка») для будь-якої кіль­кос­ти по­зи­тив­них справ!

Чо­му «Ву­лик» наз­вав­ся «Ву­ли­ком»

· То­му що бджо­ли у ву­ли­ках на Ук­ра­ї­ні — це щи­ро ук­ра­їнсь­кі іс­то­ти.

Во­ни пра­цьо­ви­ті — ви­го­тов­ля­ють низ­ку уні­каль­них за сво­ї­ми влас­ти­вос­тя­ми про­дук­тів: мед, віск, про­по­ліс, бджо­ли­ний пи­лок то­що. Усьо­му ву­ли­ку вис­та­чає, та ще й лю­дям!

Во­ни ве­се­лої вда­чі, бо на­віть пра­цю­ю­чи — тан­цю­ють! (У тан­ку во­ни пе­ре­да­ють од­на од­ній важ­ли­ву для них ін­фор­ма­цію).

· То­му що кож­на бджіл­ка у «Ву­ли­ку» чіт­ко знає приз­на­че­ну їй час­то з на­род­жен­ня час­ти­ну ро­бо­ти і ста­ран­но її ви­ко­нує. Але як­що на­су­ва­єть­ся не­без­пе­ка — вед­мідь, нап­рик­лад, — бджіл­ки ста­ють всі ра­зом єди­ним ці­лим — ро­єм. Тут вед­ме­дю вже мо­же бу­ти не до ме­ду…

То­му «Ву­лик» — це:

· ве­ли­кий дім, в яко­му жи­вуть друж­ні, пра­цьо­ви­ті, ро­зум­ні та та­ла­но­ви­ті пер­со­на­жі, які уо­соб­лю­ють зви­чай­них ді­тей. Го­лов­ний ге­рой жур­на­лу — Бджіл­ка — про­то­тип ди­ти­ни: мо­тор­на, жва­ва, ве­се­ла, оп­ти­міс­тич­на та ви­на­хід­ли­ва; ве­ре­дує та беш­ке­тує та­кож по-спра­вжньо­му. Ін­ші ге­рої жур­на­лу — дру­зі ко­маш­ки, кож­на з яких має свій ха­рак­тер, звич­ки, за­хоп­лен­ня. Час­то ді­ють як од­не ці­ле, ко­ман­да, як­що пот­ріб­но по­до­ла­ти якісь труд­но­щі;

· ко­ман­да не­бай­ду­жих лю­дей, що ві­рять у свою спра­ву, це ко­ман­да про­фе­сі­о­на­лів, що перебувають у пос­тій­но­му роз­вит­ку;

· 36 сто­рі­нок все­ук­ра­їнсь­ко­го жур­на­лу — якіс­но­го уна­оч­не­но­го ме­то­дич­но­го ма­те­рі­ялу, го­то­во­го для ці­льо­во­го ви­ко­рис­тан­ня ме­то­дис­том, вчи­те­лем та ці­ка­во­го для ди­ти­ни. Ве­ли­ка нас­тіль­на гра (фор­ма­ту А-1) та ме­то­дич­ний пла­кат (з ін­шо­го бо­ку) під га­слом «Нав­ча­ти­ся — гра­ю­чись».    Жур­нал орі­єн­то­ва­но на ді­тей ві­ком від 5 до 12 ро­ків, їх бать­ків та ви­хо­ва­те­лів, нак­лад — 7 ти­сяч при­мір­ни­ків.

Структура «Вулика»

Жур­нал «Ву­лик» бу­ло зас­но­ва­но у 2002 ро­ку. Ко­жен но­мер жур­на­лу — те­ма­тич­но спря­мо­ва­ний (го­ри­зон­таль­ний зв'я­зок). Ко­жен но­мер жур­на­лу має пос­тій­ні руб­ри­ки (вер­ти­каль­ний зв'я­зок): Кри­ни­ця ле­ґенд, Ма­те­ма­тич­на га­ля­ви­на, Ло­гіч­ні роз­ва­ги, Мов­лен­нє­ві роз­ва­ги, Га­ле­рея іг­ра­шок, Ака­де­мія ма­гії, Еко­ло­гія дум­ки, Ду­хов­ні пер­лин­ки, Ла­бо­ра­то­рія від­крит­тів, Екос­те­жин­ки, Лі­со­ве дзер­ка­ло то­що.

Де­я­кі ма­те­рія­ли з цих руб­рик шу­кай­те на http://www.ostriv.in.ua/роз­ва­ги/Жур­нал «Ву­лик».

Про «Ву­лик» ду­же сер­йоз­но

В умо­вах ін­фор­ма­цій­но­го сус­піль­ства ви­хов­на фун­кція за­со­бів ма­со­вої ін­фор­ма­ції зай­має знач­не міс­це. Ін­фор­ма­цій­ний прос­тір Ук­ра­ї­ни від­чу­ває гос­трий де­фі­цит якіс­них ди­тя­чих ін­фоп­ро­дук­тів. Вбе­рег­ти ди­ти­ну від пре­са накинутих їй спо­кус — від ком­п'ю­тер­них «стрі­ля­лок», те­ле­на­сил­ля, пус­то­по­ро­жньо­го чти­ва до нар­ко­ти­ків, — і під­го­ту­ва­ти до са­мос­тій­но­го жит­тя. Шлях до­сяг­нен­ня цьо­го — не стро­гий кон­троль та об­ме­жен­ня, а зба­га­чен­ня ін­фо­прос­то­ру якіс­ни­ми ін­фоп­ро­дук­та­ми, нав­чан­ня ро­бо­ти з ними і пра­во ви­бо­ру.

То­му ме­та «Ву­ли­ка» — від­бу­до­ва, а в де­я­ких ви­пад­ках ство­рен­ня ін­фор­ма­цій­но­го прос­то­ру се­ли­ща, міс­та, об­лас­ті, кра­ї­ни, дру­жньо­го до ди­ти­ни, що пе­ред­ба­чає:

— ство­рен­ня якіс­них умов дос­ту­пу до ін­фор­ма­ції та ма­те­рі­ялів з різ­них на­ці­о­наль­них і між­на­род­них дже­рел, які спри­я­ють со­ці­яль­но­му, ду­хов­но­му та мо­раль­но­му бла­го­по­луч­чю ди­ти­ни, здо­ро­во­му фі­зич­но­му і пси­хіч­но­му її роз­вит­ку;

— нав­чан­ня ме­то­дам і спо­со­бам по­шу­ку та об­роб­ки ін­фор­ма­ції;

— ство­рен­ня ме­ре­жі гро­мадсь­ких рад з про­від­них ос­ві­тян і прос­то не­бай­ду­жих до проб­ле­ми гро­ма­дян, які б мог­ли на­да­ва­ти оцін­ку ін­фоп­ро­дук­там та ре­ко­мен­да­ції що­до їх ви­ко­рис­тан­ня.

Оскільки ін­фор­ма­цій­ний прос­тір — це не тіль­ки дру­ко­ва­не сло­во, ре­дак­ція жур­на­лу «Ву­лик» ста­ла од­ним з іні­ці­ято­рів ство­рен­ня Все­ук­ра­їнсь­кої ди­тя­чої ос­ві­тньої прог­ра­ми «Ін­фор­ма­цій­ний прос­тір, друж­ній до ди­ти­ни».

Стра­те­гіч­на ме­та прог­ра­ми

Ство­рен­ня ат­мос­фе­ри гар­мо­ній­но­го роз­вит­ку ди­ти­ни у СВІ­ТІ, ДРУ­ЖНЬО­МУ ДО ДИ­ТИ­НИ.

Ви­хо­ван­ня ук­ра­їнсь­кої на­ції на ос­но­ві іс­то­рич­них та ет­ніч­них тра­ди­цій на­шо­го на­ро­ду, йо­го ду­хов­них, на­ці­о­наль­них та тех­ніч­них на­бут­ків, сві­до­мо­го став­лен­ня до не­об­хід­нос­ті ду­хов­но­го єд­нан­ня гро­ма­дян на­шої дер­жа­ви.

Го­лов­на за­да­ча прог­ра­ми — ство­ри­ти світ, в яко­му кож­на ди­ти­на з ра­нньо­го ві­ку зрос­та­ла б гар­мо­ній­но роз­ви­ну­тою осо­бис­тіс­тю, мог­ла по­ві­ри­ти в се­бе, знай­ти та про­я­ви­ти се­бе в дру­жньо­му ко­лек­ти­ві.

Нав­чи­ти мис­ли­ти, тво­ри­ти і ство­рю­ва­ти, сві­до­мо оби­ра­ти влас­ну до­лю і жит­тє­вий шлях. Виз­на­чаль­ним є не прос­то да­ру­ва­ти і від­да­ва­ти ду­хов­ні та ма­те­рі­яль­ні цін­нос­ті, а й нав­чи­ти ра­ці­о­наль­но ко­рис­ту­ва­ти­ся ни­ми та збе­рі­га­ти їх.

Які цьо­го до­сяг­ти? Докладні­ше чи­тай­те: www.maidan.org/culture/vulyk/.

«Вулик» про пластунів

Вже вий­шло в світ два чис­ла «Ву­лика», які прис­вя­че­но плас­ту­нам. У се­ре­ди­ні лип­ня по­ба­чи­ло світ п'я­те чис­ло жур­на­лу, а у ве­рес­ні — ще од­не. У обох но­ме­рах Пласт і плас­ту­ван­ня зай­ма­ють чіль­не міс­це. Так, п'я­те чис­ло жур­на­лу пов­ніс­тю прис­вя­че­не Плас­ту та плас­ту­нам.

На 36 сто­рін­ках пов­но­ко­лір­но­го жур­на­лу ви знай­де­те та­кі руб­ри­ки:

· «Мов­лен­нє­ві ви­тів­ки»: що та­ке «СКОБ!» у за­гад­ках-»пе­ре­вер­тнях».

· «Га­ле­рея іг­ра­шок» (вмі­лос­ті): як ви­го­то­ви­ти лук та стрі­ли, са­мо­роб­ка «Око нас­трою» — пси­хо­ло­гіч­на до­по­мо­га для кон­тро­лю нас­трою.

· «Піч-ча­рів­ни­ця»: плас­то­вий гам­бур­гер та лі­со­вий де­серт — ман­дрів­ні ре­цеп­ти.

· «Ду­хов­ні пер­ли­ни»: іс­то­рія в кар­тин­ках про те, як бу­ти то­ва­рись­ким.

· «Ло­гіч­ні роз­ва­ги»: крос­ко­лор «СКОБ».

· «Будь здо­ро­вим»: про йод, йо­до­ву не­дос­тат­ність і про­фі­лак­ти­ку хво­роб.

· «Круг­лий кон­курс «Буб­лик»: кон­курс для ді­тей Ук­ра­ї­ни.

· «Лі­со­ва пош­та»: вик­рой­ка кон­вер­ту з лис­том до Бджіл­ки з «Ву­ли­ка».

· «Лі­со­ве дзер­ка­ло»: Плас­то­ві піс­ні з но­та­ми та акор­да­ми

На вкла­дин­ці фор­ма­ту А-1:

1. Пла­кат «Абет­ка Ман­дрів­ни­ка», який міс­тить:

o Плас­то­вий За­кон — по­ка­зу­ють до­лонь­ки;

o жит­тя в гар­мо­нії з при­ро­дою: на­оч­ні пра­ви­ла для но­ваць­кої ман­дрів­ки;

o особ­ли­вос­ті роз­кла­дан­ня ва­тер у різ­ну по­го­ду.

2. По­віт­ря­ні вмі­лос­ті — ле­тю­чі змії: ме­то­ди­ки, схе­ми по­віт­ря­них змі­їв (міс­тить ве­ли­ку ко­льо­ро­ву вик­рій­ку).

 Ме­до­ва ко­мер­ція

Як­що вам прий­шов­ся до впо­до­би «Ву­лик», як­що ви вба­ча­є­те йо­го ко­рис­ність для ді­тей Ук­ра­ї­ни, звертайтесь до нас за тел. в Києві 451 57 39, кишеньковим 8 067 504 64 42 або за електронною адресою Bee-mail@ukr.net.

 

З ві­рою у Бо­га, в Ук­ра­ї­ну та ук­ра­їнсь­ке

Бджіл­ки «Ву­ли­ка». Го­лов­ний ре­дак­тор На­та­ля Мо­золь