Майструйте на здоров’я!

«Меч істини»

Ви­ряд

Шматок картону, скріп­ки, фоль­га, блис­кітки, кольорові кноп­ки, декілька смужок цупкого кольорового паперу, клей або гол­ка з нит­ка­ми, пи­лка.

 

Виготовлення

Збільшіть модель ме­ча до потрібного вам розміру. Перенесіть малюнок на картон та виріжте. Вкрийте фоль­гою або фарбою. Прикрасьте руків’я «са­моц­ві­та­ми» з кольорових ґудзиків, блис­кітка­ми і т.д. (при­ший­те чи прик­лей­те їх).

Дай­те кожному новакові смугу цупкого кольорового паперу. За­гос­тріть один кі­нець на зразок леза меча. На ці «леза» можна записувати корисні цитати, приказки, точки Новацького Закону... Використовуйте папір різ­них кольорів. Якщо є пи­лка, мо­жна випи­ляти меч з де­ре­ва та по­зо­ло­тити його. Для прикрашення мож­на вжити кольорові кноп­ки.

 

«Скриня для золотих думок»

Виряд

Кар­тон­на ко­роб­ка, кольоровий папір, стрічки.

Виготовлення

Невелику ко­ро­боч­ку об­клей­те кольоровим папером, фоль­гою, прикрасьте стрічками. В неї вкладіть красиво написані на окремих кар­т­ках зо­лоті думки.

Різьба по милу

Виряд

1 або 2 шматки світлого мила, ніж, скляна паличка, паперові серветки, сірники, миска з водою, плита, волога тканина.

 

Підготовка

Сплануйте простий малюнок, що формою підходив би до шматка мила. Для великих виробів з’єднайте 2 шматки. Щоб зробити це, зніміть тонкий шар зі сторін, що ви їх будете з’єднувати, покладіть шматки в миску з водою, повільно підігріваючи. Хай мило розмокає приблизно протягом 15 хв. Частини з’єднайте за допомогою сірників, втикаючи їх там, де вони не заважатимуть різьбі, й притисніть розм’ягчені сторони шматків одну до другої. Для ствердіння потрібно 24 години.

Виготовлення

Перед різьбою пошкрябайте мило, щоб отримати гладеньку поверхню. Нанесіть малюнок скляною паличкою. Зріжте мило на 1/4 малюнка. Виріжте деталі. Шершаві місця зарівняйте вологою тканиною і залишіть сохнути на 24 години. Для полірування потріть паперовою серветкою, потім долонею.

 

Об’ємна карта

Виряд

Підфарбована мильна піна, вощений папір, шматок фанери чи цупкого картону розміру карти. Наждачний папір або стрічка для перев’язування, ніж, фарби, пензлик, олівець.

 

Виготовлення

Обтягніть краї картону, призначеного для карти, стрічкою, або зачистіть наждачним папером краї фанери. Накресліть обриси карти олівцем на основі. Нанесіть шарами фарбу на мильній піні, щоб показати топографію країни, обриси областей чи інші об’єкти. Злегка змочіть руки, позначаючи гори і т.д. Свіжу фарбу на мильній піні можна накладати на суху, не боячись, що утворяться тріщини. Дайте кожному шару підсохнути, перш ніж накладете наступний. Користуйтеся ножем і паличкою для нанесення рік, гір і т.д. Коли висохне, промалюйте фарбою озера, ріки, гори і т.д.

 

Матеріяли зібрала С.О. Галя Потюк